WARSZTATY SENSORYCZNA DLA NAJMŁDSZYCH I ICH RODZICÓW

MIEJSCE: ODK
maluszki do 1 do 2 lat: 11:00-11:45
maluszki od 2 do 3 lat: 12:00-12:45

Zajęcia SENSORYKA dla MALUCHA – DREPTAKI i SENSORYKA dla MALUCHA – SKOCZNIAKI mają na celu przede wszystkim pogłębić swoją wieź z dzieckiem, zobaczyć je w różnych nowych sytuacjach, zainspirować się pomysłami na wspólny, domowy czas. Aby oderwać się od codziennej gonitwy, być tu i teraz, tylko dla dobrej zabawy. Dlatego na spotkania zapraszamy dziecko z Mamą lub Tatą.
Animowane przez prowadzącego zabawy dają możliwość zebrania nowych doświadczeń sensorycznych. Zaaranżowana przestrzeń pozwala swobodnie w niej eksperymentować, każdym zmysłem doświadczać otaczającą rzeczywistość, bawić się bezpiecznie ale twórczo.

Będziemy się bawić różnymi materiałami naturalnymi, w dużych ilościach, nie bojąc się bałaganu. Taplamy się w błotku, przesypujemy mąkę, malujemy naturalnymi farbami, przelewamy wodę, podświetlamy liście, układamy drogę z kamieni i gałązek, robimy piaskowe babki itp.

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnego, radosnego ugniatania, szeleszczenia, grzechotania, przesypywania, układania, rozwalania, turlania, fikania, brykania, chowania się i szukania.

Zapraszamy serdecznie,

 

Fundacja Małymi Krokami