OSIEDLOWY DOM KULTURY

O.D.K., ul. HOŻA 2B
12.01.2020    11:00-15:00

ZABAWA
Będzie wesoło! Szalone konkursy dla małych i dużych – kolorowo, nietypowo i twórczo. Jeśli nie wiecie, co zrobić z niedzielnym popołudniem, a chcielibyście przeżyć prawdziwą przygodę, przyjdźcie całą rodziną do ODK. Gwarantujemy niezapomnianą zabawę, pełną szalonych zwrotów akcji i niespodzianek.
Zajęcia poprowadzą doświadczone pedagożki i terapeutki z Augustowskiego Centrum Wspierania Rozwoju „Piotruś Pan” oraz Przedszkola „Fantazja”.
HERBACIARNIA
Czy wiesz, że owoc świdośliwy jajowatej smakuje jak śliwka w cynamonie? Czy słyszałeś, że słynny w XIX wieku na cały świat Iwan Czaj – starosłowiańska herbata ziołowa – jest dostępny w zasięgu ręki? Czy smakowałeś kiedyś fermentowanych liści czeremchy, pigwy czy gruszy? Nie? Przyjdź do ODK w dniu Finału, a przekonasz się, że świat herbat jest o wiele bogatszy niż Lipton w torebkach, a nawet niż markowe japońskie herbaty z branżowego sklepu. Razem z dwiema znakomitymi zielarkami – Ireną Baturą i Barbarą Dobrzyń-Mojsiewicz będziesz mógł rozpocząć swoją przygodę z nowymi smakami.
Na miejscu degustacja, a także komponowanie indywidualnych mieszanek wraz z całą opowieścią.
I to wszystko za wrzutkę do puszki.
KOŁO FORTUNY
Jest taki dzień w roku, w który Fortuna sprzyja każdemu i wszyscy wygrywamy. Przyjdź, zakręć kołem i przekonaj się, że pomaganie jest radością.
POGOTOWIE UBRANIOWE
Masz ukochanego misia i nie wiesz, jak przyszyć mu uszko? Masz ukochane spodnie, ale są dziurawe, a skrócenie nogawek Cię przerasta? Przyjdź do nas, pogotowie ubraniowe pomoże Ci naprawić Twoje ukochane rzeczy.
COŚ Z NICZEGO
Czy wiesz, że w zabawie ogranicza nas tyko własna wyobraźnia. Zwykły karton może przemienić się w Zamczysko, ze starej rękawiczki można uszyć misia a ze skarpet przytulankę kolorową gąsienicę. Zapraszamy do ODK, zobaczysz, że nie zawsze trzeba dziecku kolejnych sklepowych zabawek, nie warto w kółko kupować i wyrzucać ton plastiku, który tak naprawdę zabija w nas i dzieciach twórczą energię. Dzieci rozwijają się głównie w tworzeniu a nie odtwarzaniu schematów. Przyjdź, razem nabierzmy wiatru w żagle.