• PROGRAM
 • II AUGUSTOWSKI BIEG DLA WOŚP GORĄCE SERCA

   

  W dniu Finału 31 stycznia 2021 pomiędzy godz. 10.00 – 15:00 biegnij, maszeruj z kijkami bądź spaceruj, ile chcesz, gdzie chcesz i z kim chcesz (oczywiście, zachowując wymagany dystans). Po drodze kliknij fajną fotkę, nagraj film lub zrób print screen ze swojej trasy i wstaw pod wydarzeniem.

  Opłata startowa w wysokości 10 zł zasili w całości konto WOŚP, a dla wszystkich uczestników biegu przewidziane są pamiątkowe medale w kształcie serca.

  Będą też konkursy i inne atrakcje! KLIKNIJ TUTAJ ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

 • III MUZYCZNY FINAŁ WOŚP

  Muzyczny finał WOŚP transmitowany ON-LINE.

  29. Finał w Augustowie chcemy zwieńczyć koncertem LIVE ON-LINE. Tradycyjnie program koncertu oprzemy na miejscowych wykonawcach, związanych z działaniami artystycznymi Elżbiety Granackiej oraz zaangażowanych w ciekawy projekt pod nazwą „Blue Flood Project” w składzie: Kacper Jonik – wokal, harmonijka, Mikołaj Jonik – perkusja, Maciej Hołubowicz – Bas, Kuba Milewski – gitara. Jesteśmy grupą kumpli, którzy wiele razy grywali ze sobą w warunkach domowych. Cieszymy się, że pojawiła się możliwość wystąpienia, tym bardziej, że możemy w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zagramy standardy bluesowe i okołobluesowe. – napisał Kacper Jonik.

  Dodatkową atrakcją koncertu będzie występ młodej, świetnie frazującej, 19-letniej wokalistki Tosi Milewskiej w towarzystwie znakomitego i doświadczonego gitarzysty – Andrzeja Łanczkowskiego, współtwórcy Browar Blues Band. Przy okazji bardzo zachęcam do WEJŚCIA NA STRONĘ poświęconą historii i osiągnięciom tego zespołu.

  Program koncertu obejmuje m.in. utwory z repertuaru Nory Jones, Amy Winehouse, Diany Krall, Maryli Rodowicz, zespołu U2, a nawet Boney M. Powoli krystalizuje się formuła koncertu o szerokiej rozpiętości stylistycznej i oryginalnych interpretacjach przygotowanych przez moich muzycznych przyjaciół.

  Polecam serdecznie i zapraszam do udziału
  Wojtek Milewski

 • KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI POMAGANIE JEST FAJNE

  Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat 14.

  Pracę plastyczną na kartce formatu A4 na temat POMAGANIE JEST FAJNE dostarczamy do Biblioteki Miejskiej w terminie 25-29 stycznia (godz. 9:00-17:00). Technika prac dowolna (malowanie, rysowanie, wyklejanie, kolaż, naklejanie różnego rodzaju materiałów – tkanin, guzików, plasteliny, materiałów recyklingowych itp.).

  Ogłoszenie wyników nastąpi w niedzielę 31 stycznia o godzinie 12:00 w wydarzeniu konkursu na Facebooku oraz w Studio Finałowym. (31 stycznia prace będą wyeksponowane na Rynku Zygmunta Augusta).

  Przewidziane są nagrody.

  REGULAMIN KONKURSU
 • KONKURS NA HASŁO PROMUJĄCE 29 WOŚP FINAŁ Z GŁOWĄ

  Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i przesłaniu oryginalnego i niepowtarzalnego hasła, które nawiązywać będzie do tegorocznego finału WOŚP. Uczestnik przesyła swoje propozycje do 25 stycznia do godz. 15:00 na adres mailowy mbp@biblioteka.augustow.pl.

  W dniach 30 i 31 stycznia, podczas 29. Finału WOŚP, zwycięskie propozycje haseł zostaną opublikowane na stronie WOŚP Augustów, na fanpage’u MBP i WOŚP na Facebooku, na stronie internetowej MBP (https://biblioteka.augustow.pl/) oraz zaprezentowane w Studiu Finałowym, promując tegoroczną edycję akcji.

  REGULAMIN KONKURSU
 • PUSZKI STACJONARNE

  Drodzy Mieszkańcy Augustowa ❗
  Zapełniajmy puszki WOŚP ❗
  Znajdziecie je w tych miejscach…⤵️
  Sklep Junior ul. Nadrzeczna 78
  Sklepy ASS Społem: „Gamma” Rynek Zygmunta, Market Lipowiec, Market Borki, Market Bystry, „Malwa” ul. Ogrodowa.
  Przychodnia Eskulap
  Stacja paliw INEES ul. Wojska Polskiego 69
  Sklep MRÓWKA
  Piekarnia ul. Wypusty 9 oraz Sklep Spożywczo – Piekarniczy ul. Wojska Polskiego 8
  Sklep KOMPUTRONIK ul. Jonkajtysa 4
  Sklep CHORTEN ul. Wojska Polskiego 53
  ❤️Liczy się każda kwota❤️

  https://www.facebook.com/WO%C5%9AP-August%C3%B3w-488473301644377

 • SPEKTAKL MUZYCZNY - KRÓLOWA DANCINGU

  Teatr Res Humanae zaprasza na muzyczny spektakl „Królowa dancingu” autorstwa młodego zdolnego augustowianina.

  Przeboje dwudziestolecia międzywojennego, wartka akcja – to wszystko w komedii w wykonaniu młodych aktorów. Premiera widowiska odbyła się w roku 2016, a I Liceum Ogólnokształcące w Augustowie zaprasza na spektakl ON-LINE 31 stycznia 2021 r. o godz. 17:00. Reżyser – Bożena Bendig.

  Wszystkich miłośników beztroskiej rozrywki oraz starych melodii zachęcamy do spędzenia niezapomnianych chwil w towarzystwie „Królowej dancingu”, która gwarantuje szampańską zabawę w eleganckim lokalu w zamierzchłych czasach, gdy jeszcze nikt nawet nie słyszał o jakimkolwiek zakazie zgromadzeń. Za to ręczy słowem honoru Autor – Paweł Kondracki.

 • III PRZEGLĄD TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH - SCENKA - zapraszamy dzieci klak 0 oraz 1-3 do nagrywania miniatur. ON-LINE

  Augustowskie Teatry Res Humanae i Pneumatyczny zapraszają młodszych kolegów na III Augustowski Przegląd Teatrów Dziecięcych
  „SCENKA” w ramach 29. Finału WOŚP.

  Termin imprezy: 26 stycznia 2021 r. godz. 12.30 (online)

  Co pokazać?
  Każdy wiersz lub fragment spektaklu o dowolnej tematyce i w dowolnej formie!
  Tym razem zapraszamy małych artystów do występów solowych, a rodziców bądź nauczycieli o nagranie krótkich filmów.
  Uczestnicy przeglądu, Uczniowie klas zerowych oraz klas 1-3 szkół podstawowych.

  Warunki występu:
  Czas prezentacji solisty – do 5 minut.
  Zapraszamy do wzbogacenia występu pozasłownymi tworzywami teatru: kostiumem, charakteryzacją, rekwizytem czy muzyką!

  Zgłoszenie uczestnika
  Prosimy o zgłaszanie uczestników drogą mailową do 21 stycznia 2021 r. na adres organizatora: bozena.bendig_zso@st.augustow.wrotapodlasia.pl

  Prosimy podać: imię, nazwisko i wiek uczestnika, tytuł i autora prezentowanego tekstu, imię, nazwisko oraz kontakt telefoniczny i mailowy do opiekuna, ew. nazwę szkoły lub przedszkola.

  W polu Temat należy wpisać: Scenka III.

  W odpowiedzi otrzymacie Państwo potwierdzenie wraz z formularzem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika, który należy odesłać na wyżej wskazany adres mailowy.

  Przesłanie nagrania
  Prosimy o przesyłanie nagrań podpisanych imieniem i nazwiskiem uczestnika za pomocą serwisów do transferu plików w chmurze (najlepiej  wetransfer.com lub Google Drive) do dnia 24 stycznia 2021 r.

  25 stycznia otrzymacie Państwo informację o sposobie dołączenia online do wydarzenia.

  Po Imprezie prowadzona będzie zbiórka do eSkarbonki WOŚP

  Zapraszamy dzieci do cudownego świata teatru!
  My – Wasi starsi Koledzy – z niecierpliwością czekamy na Was!
  Bożena Bendig, Paweł Leszkowicz z zespołami