ZEBRALIŚMY 46 402,72 do PUSZEK i 6 416,00 z AUKCJI ALLEGRO

Augustowianie podczas 26. Finału WOŚP okazali się hojni jak nigdy! Przy tym wszyscy się świetnie się bawili, a okazji było co niemiara. Każdy tego dnia mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi mieli do wyboru kino z pokazami pirotechnicznymi, warsztaty z podróżą na bezludną wyspę, wyprawę w fascynujący świat planszówek, spektakl opowiadający przygody Czerwonego Kapturka i profesjonalną sesję zdjęciową. Szperacze mogli pobuszować na kiermaszu różności, zaś na łasuchów czekały wyśmienite ciasta, pachnące cynamonki i rozgrzewająca grochówka. Przyszłymi mamami czule i profesjonalnie zajęły się położna, pani Beata Miklaszewska oraz lekarki – dr Maria Turuk (międzynarodowy specjalista od laktacji) i dr Wiesława Przekop (lekarz medycyny rodzinnej).  Kto nie mógł ustać w miejscu, skakał razem z dziewczynami na Rynku w rytm zumby! Po południu miłośnicy literatury, historii i dobrej muzyki tłumnie udali się do I LO na wykłady, koncerty i dyskusje. Oj, działo się, działo! A na koniec rozbłysło światełko do nieba – ale nie sztucznymi ogniami, a najprawdziwszym, żywym, pięknym płomieniem – i to w jakiej oprawie!
A wszystko przygotowane przez mieszkańców Augustowa, którzy bezinteresownie ofiarowali swój czas, talenty i pasję – bo warto być razem, wspólnie się bawić i robić coś pożytecznego. #LudzieSąDobrzy!

PROGRAM 26 FINAŁ

Nie przypuszczałam, że pomoc innym przyniesie mi tyle radości!!! Za rok na pewno wezmę udział i postaram się zrobić jeszcze więcej – Magdalena Krynicka (wolontariuszka, uczennica ACE)

Moim zadaniem były gry i zabawy z dziećmi w Osiedlowym Domu Kultury. To był niezwykle przyjemny dzień!!! Spotkało mnie mnóstwo i jeszcze więcej uśmiechu, hojności i ciepła ze strony innych. Ogromnie się cieszę, że mogłam wziąć w tym udział. Bez zastanowienia chciałabym wziąć udział w przyszłym roku – Ewelina Bućko (wolontariuszka, uczennica ZST)

Jestem bardzo miło zaskoczony, atmosfera była wspaniała, a ludzie i inni wolontariusze byli życzliwi i chętni do współpracy – Jakub Fijołek (wolontariusz, uczeń ZST)

Bardzo mi się podobała atmosfera i zaangażowanie tych ludzi. I to, że każdy przyszedł z własnej chęci, by popracować. Widać było, że po prostu sprawia im to radość. Chciałabym wziąć udział w przyszłym roku – Amanda Drozd (wolontariuszka, uczennica ZST)

Na WOŚP było naprawdę fajnie, sporo ludzi, którzy chcieli pomóc, mnóstwo uśmiechu i radości za tak niewiele. Bardzo podobał mi się pomysł z loterią, było super śmiesznie! Wspaniała organizacja i poczęstunek. Pani Małgosia, która ciągle była uśmiechnięta, i to właśnie dzięki niej chciało mi się stać, nawet w największym zimnie. Polecam każdemu takie imprezy i to na pewno nie był mój ostatni raz. Uwielbiam takie akcje! – Karolina (wolontariuszka, pomagała przy loterii)

Jestem pod wrażeniem atmosfery, która panowała podczas trwania 26 Finału WOŚP! Pomagałam najpierw przy loterii w kinie, potem na kiermaszu. Uśmiech i radość dzieci bardzo mnie motywowały. Tegoroczny program finału był niezwykle urozmaicony, co bardzo mi się podobało. W następnym roku chcę się zaangażować w pomoc przy kolejnym finale WOŚP – Kinga Kiewlak (wolontariuszka, uczennica ZST).

Jako wolontariuszka bawiłam się świetnie, pomagając w sprzedaży różnych artykułów na kiermaszu. Dla mnie najbardziej w oczy rzuciła się życzliwość ludzi oraz magiczna atmosfera, które powodowały uśmiech na twarzach – Ewa Pryzmont (wolontariuszka, uczennica ZST)

Jestem niezmiernie dumna, że mogłam uczestniczyć w tak wielkim przedsięwzięciu! Moim zadaniem była sprzedaż na kiermaszu. Jestem bardzo zaskoczona życzliwością ludzi i mam niesamowite wspomnienia. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę mogła uczestniczyć w tej akcji. – Karolina Prawdzik (wolontariuszka, uczennica ZST)

Jestem bardzo zadowolona, że uczestniczyłam w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mile zaskoczyła mnie życzliwość ludzi. Moja pomoc polegała na sprzedawaniu losów na loterii w Kinie Iskra oraz w kiermaszu na Rynku Zygmunta Augusta. W przyszłym roku też planuję brać udział w tej akcji. Mam nadzieję, że kolejny finał WOŚP będzie jeszcze lepszy. – Dorota Niedzielko (wolontariuszka, uczennica ZST)

Cudowna atmosfera! Ludzie zaatakowali mnie pozytywnymi emocjami i świetną zabawą! Odegranie roli Świetego Mikołaja dało mi dużo satysfakcji, a dzieci były zachwycone moją osobą – Krystian Piątek (wolontariusz uczeń ZST)

Podczas Finału bardzo podobała mi się atmosfera, w której pracowałam z koleżanką. Była to dla nas super zabawa. Bardzo się cieszę, że po raz pierwszy mogłam komuś pomóc, zbierając pieniądze. Dzięki tej akcji pomogłyśmy potrzebującym dzieciom. – Izabela (wolontariuszka)

Grałam w gry planszowe z dziećmi. Była to miła przygoda. Bawiąc się, mogłam pomóc innym – Izabela Wysocka (wolontariuszka, uczennica ZST)

Była super atmosfera! Te samochody, zatrzymujące się na ulicach, żeby wrzucić nam pieniądze do puszki!!! Ludzie którzy przyjechali spoza Augustowa tylko po to, aby wesprzeć WOŚP!!! Przechodnie spotkani na ulicach, witający nas słowami „DOBRZE ŻE JESTEŚCIE. ŻYCZYMY WAM DUŻO CIEPŁA W TEN MROŹNY DZIEŃ”. A dla nas był to najcieplejszy dzień stycznia! BYŁO PIĘKNIE, RADOŚNIE I HOJNIE!– Edward Słomski (wolontariusz, nauczyciel ZST)

Mogę tylko napisać, jak ludzie byli radośni, jak się cieszyli nawet z samych serduszek dużo samej dobrej i pozytywnej energii płynącej z serca i to było wspaniale móc poczuć to ciepło ludzkich serc…. Ludzie bardzo potrzebują takich akcji. Jest mnóstwo dobrych i chętnych do działania ludzi. … I dlatego skoro jest tak wielki potencjał ludzki – napiszę wprost – wręcz trzeba z tego korzystać Ludzie często są sami czy samotni…. i potrzeba umożliwiać im kontakt z innymi. .. WOŚP to fenomen. Ale może i my tu w naszej małej Ojczyźnie możemy zrobić coś więcej i dla nas samych. Takie dni pozwalają też odkryć prawdę o nas samych – Ilona

Zauważyłam, że niektórzy ludzie w ostatnich latach zaczęli się wstydzić pomagać przy WOŚP-ie. A ja wiem jedno – wstyd to kraść, a nie pomagać chorym dzieciom! I tyle! – wypowiedź anonimowa

Dlaczego nie ma nic na Barakach? Koniecznie zróbcie coś w przyszłym roku! – mieszkanka Baraków, starsza pani, która odwiedziła ODK 14 stycznia

Dziękuję bardzo za wsparcie WOŚP. Szczególne wyrazy szacunku kieruję do wszystkich licznie przybyłych na nasze wczorajsze, finałowo-orkiestrowe spotkanie z archiwaliami. – Radek Bućko na stronie Kurort Augustów

„A ja pozostaję pod wrażeniem naszej Super Młodzieży! Radosnej, kolorowej, zdeterminowanej, by wnieść do sprawy trochę siebie. Serce rośnie na widok jej zaangażowania, pomysłowości i wytrwałości.” – Beata Malinowska (wolontariuszka)

Wzruszały mnie też dzieci, które z przejęciem podchodziły do wolontariuszy, aby wrzucić do puszki pieniążki i koniecznie dostać serduszko. Albo te, w emocjach wyczekujące na wygraną w loterii fantowej. A co powiecie o maluszkach, które urządziły sobie spontaniczny bal na scenie, tuż przed światełkiem do nieba? – Beata Malinowska (wolontariuszka)

Mróz w niedzielę był niestraszny dla uczestniczek zumby. Tak pozytywnie zakręconych osób dawno nie widziałam. BRAWO!!!
Babcia pracowała, żeby inni wygrali fanty i super nagrody, a wnuk zbierał serduszka. Był dumny, że może jedno z nich przykleić do piersi.
Dziękuję wszystkim ludziom, którzy tak pięknie zagrali dla Orkiestry. Wynik, który Augustowianie osiągnęli, świadczy o wielkich sercach naszych mieszkańców. – Ewa Łukaszewicz (wolontariuszka, obsługująca loterię na Rynku)

Ludzie bardzo chwalili odblaskowe kamizelki. Dzięki nim już z daleka widzieli, gdzie iść z datkami. Pomysł na medal! Strzałem w dziesiątkę były loterie i kawiarenka. Zresztą wszystkie akcje wyszły super! – Beata (opiekowała się wolontariuszką kwestującą)

Uczestnictwo w finale WOŚP to świetne uczucie! Było naprawdę wspaniale, częstowaliśmy ludzi zupą i kartaczami. Miło było patrzeć, jak stoją, rozmawiają i grzeje ich poczucie, że mogą dać od siebie coś innym!!! Nie miałam pojęcia, że pojawi się tyle osób. Były zaskakujące atrakcje i mimo zimna, miasto tryskało radością. Cieszę się, że mogłam pomóc! Mam nadzieje, że za rok znów wezmę udział! – Patrycja Sieńko (wolontariuszka, uczennica ACE, obsługiwała stoisko gastronomiczne na Rynku i kawiarenkę w MDK)

Miałam okazję sprzedawać losy na loterii. Mimo faktu, że spędziłam tam trzy godziny, to wcale się nie nudziłam. Czas ten był wspaniały! Podobało mi się także, jak pod koniec jedna z organizatorek zaproponowała nam wspólne zdjęcie w różnych dodatkach, jak: okulary, peruki i maski. Cieszę się, że mogłam tam być, świetnie się bawić oraz pomagać. – Ania (wolontariuszka)

Duma mnie rozpiera i serce rośnie, gdy nasze wychowanki mogą uczestniczyć w takich szlachetnych akcjach jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pomagając innym, jednocześnie pomagają same sobie. Dziękuję za całe zaangażowanie organizatorów, wolontariuszy i wszystkich osób, dzięki którym odbył się kolejny finał WOŚP-u w Augustowie. Wiele atrakcji takich jak loteria, fotobudka czy pokazy zumby urozmaiciły ten cudowny dzień. Wychowanki, które brały udział w akcji z podekscytowaniem opowiadały o wszystkich atrakcjach i rozpaliły w sobie chęć do pomagania innym na kolejne lata. – Kinga Zagórska (opiekunka grupy wolontariuszek)

Było wspaniale, miałam być do 15:00, zostałam do 20:00. Cudowna atmosfera, jaka nam wszystkim towarzyszyła, aura, która otaczała każdego z nas, będzie nie tylko ciepłym wspomnieniem na kolejne miesiące, ale i motorem do działania w przyszłości. Do tego Finał i Rekord, na który wszyscy liczyliśmy. Brawo Augustowianie !!!!!!! – Katarzyna Obek (wolontariuszka, pracowała na kiermaszu)

Dziękuję wszystkim inicjatorom i wolontariuszom za możliwość poczucia się członkiem tak wielkiej i wspaniałej społeczności. – Teresa Rutkowska (wolontariuszka)

Było …. zumbastycznie, fantastycznie, ciepło choć mróz wokół, dzieciaki z katarem, ale w świetnym nastroju!!! Kiermasz? Ludzie tyle fajnych rzeczy można tam było kupić wrzucając do puszki. W ogóle ta dawka solidarności, ludzkiej otwartości, przyjaźni w oczach…to jest ładunek na cały rok. Więc ani Pan jaki taki byle jaki, ani żaden inny nam tego nie odbierze. Kocham WOŚP od 15go roku życia. Pierwszej orkiestry, z której wracałam na boso do domu…taka fantazja nastoletnia to była. A no i pamiętam golasa latającego przed sceną w Jeleniej Górze. Ludziska go złapali i ubrali. Solidarnie! WOŚP jest jak krew. WOŚP to my wszyscy. Mamy w sobie to coś, to dobro, które nas połączy. Znowu. – Małgorzata Snarska-Nieznańska (przyjechała wraz z rodziną z Budy Ruskiej z rzeczami na kiermasz)

W niedzielę bardzo się podobało. Ludzie byli bardzo mili i życzliwi, chętnie wrzucali do puszek. Przy zupie rozmawiali i żartowali. Bardzo chętnie będę wolontariuszką także w przyszłym roku. Było wspaniale – Karolina Kapla (wolontariuszka, uczennica ACE, obsługiwała stoisko gastronomiczne na Rynku i kawiarenkę w MDK)

Bardzo chciałabym podziękować za niedzielę, że w ogóle przyjęto nas do pomocy i naprawdę jestem zadowolona z tego dnia. Mam nadzieje ze będzie więcej takich akcji u nas w Augustowie. – Weronika Bujnowska (wolontariuszka, uczennica ACE, obsługiwała stoisko gastronomiczne na Rynku i kawiarenkę w MDK)

Jestem strasznie szczęśliwa, że wzięłam udział jako wolontariuszka! Od małego cieszyłam się jak głupia, kiedy mogłam wrzucić pieniądze do puszki, a teraz sama miałam udział w tym, żeby te pieniążki zebrać! Będę to wspominać jako super spędzony czas, było wesoło, śmiesznie i co najważniejsze było grono zadowolonych i najedzonych ludzi Na szczęście każdy rzucał się na kartacze tak samo jak na puszki . Mam nadzieje, że rok również będę mogła wziąć udział i że nie zabraknie nam pomysłów, żeby roznieść Augustów i pokazać, że umiemy pomagać!!! – Julia Jurkojć (wolontariuszka, uczennica ACE, obsługiwała stoisko gastronomiczne na Rynku i kawiarenkę w MDK)

Pozostanie mi cudowne uczucie unoszenia się nad niemożliwym. Fantastyczna atmosfera, wokół pozytywnie zwariowani ludzie, serca rozgrzane do czerwoności bijące nie tylko dla siebie. Prawdą jest, że radość i szczęście mnożą się, kiedy się je dzieli. Wyszliśmy ze stref swego komfortu, zjednoczyliśmy się wokół przepięknej inicjatywy, możemy na sobie polegać, czynić dobro i razem góry przenosić. – Bożenna Morawska (wolontariuszka, obsługiwała loterię)

Było cudownie! Trochę teraz odchorowujemy ale było warto. Moje dzieciaki noszą zdjęcia w perukach, a ja się cieszę zwyczajnie, że byliśmy. Poza tym na naszym „My, z krainy Czarnej Hańczy” dużo ludzi polubiło filmik. – Małgorzata Snarska-Nieznańska (mieszkanka Budy Ruskiej, wolontariuszka na kiermaszu)

Mamo, fajnie jest pomagać – Adaś l.12 (wolontariusz)

Kiedy w poniedziałek Martusia otworzyła oczy, pierwszym pytaniem było: Ile zebraliśmy? Prawie 50 tysięcy? To w następnym roku zbierzemy 100. – Barbara Mojsiewicz (wolontariuszka, wraz z dziećmi pracowała na kiermaszu)

14 stycznia uczestniczyłam w WOŚP w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie. Bardzo mi się to podobało, ponieważ miałam za zadanie bawić się i grać z dziećmi w różnego rodzaju gry. I nasza wspólna zabawa była pomocna dla innych ludzi, a przede wszystkim dzieciom, które tej pomocy potrzebują. – Weronika (wolontariuszka w Kawiarence Planszowej)

Podobał mi się ten wolontariat. Praca z dziećmi była przyjemna, z chęcią bym to powtórzyła. – Magda (wolontariuszka, opieka nad dziećmi w ODK)

Bardzo fajnie było bawić się z dziećmi i dobrze się z nimi dogadywałam. Mogłabym przyjść jeszcze raz – Martyna (wolontariuszka, opieka nad dziećmi w ODK)

Miło spędzony czas z dziećmi, ciekawe doświadczenia! Gdy będzie możliwość, na pewno chciałabym to powtórzyć – Klaudia (wolontariuszka, opieka nad dziećmi w ODK)

Tamten dzień był bardzo ciekawy, pracowałyśmy z dziećmi. Zdobyłyśmy nowe doświadczenie, nowe znajomości, panowała miła atmosfera. Z całą pewnością w przyszłym roku będę uczestniczyć w tej akcji! – Ola (wolontariuszka w ODK)

Lista instytucji oraz osób prywatnych zaangażowanych w organizacje 26. Finału WOŚP w Augustowie jest długa. Są na niej wolontariusze chodzący z puszkami i ich opiekunowie, organizatorzy imprez, prowadzący warsztaty i spotkania, ci, którzy występowali przed publicznością, piekli pyszności, szyli torby i torebki, robili mydła, prowadzili loterię, obsługiwali stoiska, podarowali rzeczy na kiermasz, aukcję i loterię, pożyczyli i rozstawili namioty, ugotowali zupę, ofiarowali chleb i coś do chleba, sfinansowali nagrody, zakupili materiały na warsztaty dla dzieci, liczyli pieniądze ze zbiórki, zadbali o prąd, transport, nagłośnienie i inne jakże ważne szczegóły. A wszystko uczynili bezinteresownie, z potrzeby serca. Obawiamy się, że wielu wciąż pozostaje anonimowych, ale lista jest otwarta – uzupełniajmy ją. Sponsorom, Dobroczyńcom i Gościom spoza Augustowa składamy podziękowania za hojność i uświetnienie naszych imprez, zaś sobie nawzajem dziękujemy za tę atmosferę odpowiedzialności, serdeczności i entuzjazmu, jaka towarzyszyła naszej pracy.
SPOTKAJMY SIĘ ZA ROK W JESZCZE SZERSZYM GRONIE!!!

Sponsorzy:
„J&J” Usługi Reklamowe Zbigniew Jurewicz
„Dalej Nie Idę” – agroturystyka Buda Ruska
„Manufaktura Czekolady” – Wojtek Milewski
„Szuflada” Cafe
4FRU Loty Widokowe Michał Chilmon
A&W Kondraccy
„Active Team” Filip Chodkiewicz
„Augustowska Miodosytnia” Paweł Kotwica Piotr Piłasiewicz
„Bioforma” – Kosmetyki Naturalne
Centrum Budowlane PH Koszewski E.
Centrum Kosmetologii „Cosmetic” Anna Puczyłowska
„Czary-Mary”
DKF Kinochłon
Dziennik Powiatowy
Firma „Inex” Wojciech Bućwiński
Fundacja „Mamy Mamy”
Gabinet Dentystyczny Radosław Twarowski
Grill-Bar Zakład Gastronomiczny Waldemar Rusiłowski
Hotel „Wojciech”
Ksiegarnie AKME
Kwiaciarnia „Aster”
„La Bonita” – Sylwia Kamińska
OPTINEX Zbigniew Walicki
„Optyk” Zbigniew Rowiński
Osiedlowy Dom Kultury
Palarnia Kawy La Kafo
PAPIRUS Biuro-Serwis Rafał Lubaszewski
PerSe Barbara Dworak-Kaczorowska

Piekarnia „Smak Chleba” Andrzej Siemion
Piekarnia Bernatowicz
PPH DEMEX
Pracownia „Ala ma kota” Aneta i Izabela Cembor
Pracownia Kowalstwa Paweł Mikucki
Przegląd Powiatowy
Przychodnia Rodzinna NZOZ ul. Hoża 2b
PW „Iskra” Zbigniew Rółkowski
Regionalne Centrum Rekreacji KAKTUSIK
Restauracja „Niebo w Gębie”
Restauracja „Ogródek pod Jabłoniami”
Restauracja „Ta Beata”
Restaurant & Pub „Maska”
SFX Bykowscy
Sklep „BeSelf” Beata Koszycka
Sklep „Brylancik” Helena Chrulska
Sklep „Gracja” Mariola Gulan
Sklep „House” Beata Zawadzka
Sklep „Jukal” Lucyna Szmygiel
Sklep „Luz” ul. 3 Maja
Sklep „Maja” Małgorzata Klukowska
Sklep „Tkanex” Marzena Liszewska
Sklep sportowy Justyna Purwin

Suwalskie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Szkoła Rodzenia „Oczekiwanie”, Beata Miklaszewska
Szuflada Caffe

The Candy Shop Monika Staniszewska
Usługi Turystyczne – ZOOBI TOUR
Zakład Fryzjerski Elżbieta Romańczuk
Zakład Gastronomiczny „Cynamonowa Jesień”
Zakład PHU ATVA Marian Dyczewski
Ofiarodawcy i Goście spoza Augustowa:
1. Bućko Radosław
2. Budziński Józef
3. Cywińska Izabella
4. Michalski Waldemar
5. Falicki Bogdan
6. Gągolewska-Gniady Renata
7. Gersdorf Małgorzata
8. Kaczorowska Teresa
9. Lewoń Marcin
10. Klub Augustowian w Warszawie
11. Kucharzewski Grzegorz
12. Kulbacki Emil
13. Michałowski Janusz
14. Milewski Wojciech
15. Nowacki Bogdan
16. Dobroński Adam
17. Snarska-Nieznańska Małgorzata
18. ks. Wysocki Stanisław
19. Zdziennicki Bohdan
 Sztab:
1. Jastrzębska Anna – Szef Sztabu
2. Bożewicz Dorota
3. Cembor Izabela
4. Kędzierska Alicja
5. Kożuszek Magda
6. Piotrowicz Wojciech
7. Rybsztat Renata
8. Świerkowski Bartosz
9. Wawiórko Halina
Wolontariusze kwestujący:
1. Błyszczek Paulina
2. Bronakowska Natalia
3. Górka Katarzyna
4. Grzyb Michalina
5. Karbowska Karolina
6. Koniecko Olga
7. Moroz Anna
8. Pawińska Julia
9. Piotrowicz Zuzanna
10. Sokołowska Aleksandra
11. Stefanowska Kinga
12. Szeszko Karolina
13. Waluś Oliwia
14. Wysocki Zbigniew
Augustowianie – wolontariusze, darczyńcy, organizatorzy:.
1. Aleksiejczuk Marta
2. Andruszkiewicz Bożena
3. Bacharewicz Anna
4. Bagińska Agnieszka
5. Bajkowski Adam
6. Barcikowska Anna
7. Bartoszewicz Marcin
8. Batura Irena
9. Batura Juliusz
10. Bendig Bożena
11. Bielawska Maja
12. Bielawska Sylwia
13. Bielawski Paweł
14. Biszko Konrad
15. Błaszkiewicz Jan
16. Błaszkiewicz Ola
17. Bobran Alicja
18. Bogdanowicz Maciej
19. Bogdanowicz Michał
20. Bogdańska Marcysia
21. Borkowska Aleksandra
22. Borkowska Gabriela
23. Borowik Alicja
24. Borowska-Gulan Wiesława
25. Bożewicz Mirosław
26. Brzozowska Kasia
27. Bućko Ewelina
28. Bujnowska Weronika
29. Bujnowska Dorota
30. Burakiewicz Gosia
31. Burakiewicz Piotr
32. Burkiet Rafał
33. Busiński Stanisław
34. Butkiewicz Katarzyna
35. Campfield Dorota
36. Chełmińska Urszula
37. Chodkiewicz Filip
38. Chomicz Ewa
39. Chomicz-Wysocka Ewa
40. Choncel Antek
41. Choncel Barbara
42. Choncel Iwona
43. Cichy Bartosz
44. Cilulko Aleksandra
45. Cilulko Michał
46. Cwalińska Katarzyna
47. Czajkowski Szymon
48. Denert Franek
49. Denert Joanna
50. Dębiec-Grochowska Urszula
51. Dobrzyń Krystyna
52. Doliwa Magda
53. Domaszewski Piotr
54. Drozd Amanda
55. Dworak Małgorzata
56. Dworak-Kaczorowska Barbara
57. Dzienis Wanda
58. Ejgiert-Zaleska Aleksandra
59. Falicki Bogdan
60. Faszcza Emilia
61. Fijołek Jakub
62. Filipow Aleksandra
63. Filipow Julia
64. Florkiewicz Katarzyna
65. Florkiewicz Radosław
66. Fox Patrick
67. Frydrych Agnieszka
68. Gajewicz Aneta
69. Galiński Jakub
70. Gałaś Bożena
71. Garbowska Małgosia
72. Gimnazjum nr 4 w Augustowie
73. Giszka Małgorzata
74. Greś Justyna
75. Grynasz Rafał
76. Grzanka Karolina
77. Halicka Sylwia
78. Hedrych Andrzej
79. Hołubowicz Elżbieta
80. I LO w Augustowie
81. Ilona
82. Iwanicka Dorota
83. Iwanowicz Ada
84. Jagłowska Urszula
85. Jankowska Julia
86. Jarocka Martyna
87. Jarząbski Roman
88. Jasionowski Ryszard
89. Jastrzębska Zuzanna
90. Jermak Tadeusz
91. Jonik Izabela
92. Jóźwik Agnieszka
93. Jóźwik Filip
94. Juchniewicz Laura
95. Jurgiel Urszula
96. Jurkoić Julia
97. Kaczan Marta
98. Kaczorowski Błażej
99. Kaczorowski Jan
100. Kamińska Klaudia
101. Karbowska Alina
102. Karczewska Anna
103. Karolczuk Marzena
104. Karpińska Lidia
105. Kaszuba Maciej
106. Katarzyna Obek
107. Kazberuk Aleksandra
108. Kiewlak Kinga
109. Kijewska Małgorzata
110. Klat Grzegorz
111. Kołtek Dariusz
112. Kondracki Kacper
113. Korzeniewska Krystyna
114. Kotarska Wioleta
115. Kowalczyk Bożena
116. Kozłowska Amelka
117. Kozłowski Robert
118. Krzywińska Małgorzata
119. Krzywiński Maciej
120. Kuligowski Mirosław
121. Kuprewicz Jan
122. Kurczyńska Klaudia
123. Kurczyński Zbysław
124. Kuryło Barbara
125. Lenda Małgorzata
126. Leszko Andrzej
127. Leszkowicz Paweł
128. Lisek Joanna
129. Ławreszuk Dorota
130. Łukaszewicz Bożenna
131. Łukaszewicz Ewa
132. Magdalena Krynicka
133. Maksimowska Iwona
134. Maksimowski Paweł
135. Maksimowski Szymon
136. Malanowska Urszula
137. Malinowska Beata
138. Malinowska Magda
139. Malinowski Wojciech
140. Małyska Izabela
141. Mantaj Julia
142. Markowska Marzanna
143. Marszałek Brygida
144. Masiewicz Anna
145. Michał S.
146. Michałowski Dariusz
147. Mieloch Bartosz
148. Mierzejewska Hania
149. Milanowska Agnieszka
150. Milanowski Michal
151. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 3 w Augustowie
152. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w Augustowie
153. Moczkowska Paulina
154. Modzelewska Marta
155. Modzelewska-Roszkowska Monika
156. Mojsiewicz Adaś
157. Mojsiewicz Barbara
158. Mojsiewicz Marta
159. Morawska Bożenna
160. Mróz Jarosław
161. Murawska Kamila
162. Myszkowska Emilia
163. Nawrocki Michał
164. Niedzielko Dorota
165. Nieznański Piotr
166. Nikolopoulou Katarzyna
167. Nikolopoulou Melania
168. Nowicka Anna
169. Nowicki Tomasz
170. Obek Katarzyna
171. Odyniec Elżbieta
172. Olszewski Mateusz
173. Ołdak Agnieszka
174. Omelianiuk Adam
175. Omelianiuk Mirosław
176. Omiljańczyk Agnieszka
177. Orzechowska Maria
178. Osewski Jerzy
179. Ossowska Agnieszka
180. Ostapowicz Joanna
181. Ostrowska Kinga
182. Pacuk Zuzanna
183. Panosyan Lianna
184. Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Augustowie
185. Paszke Dominika
186. Pawłowicka Bogna
187. Pawłowicki Radosław
188. Pawłowska Agnieszka
189. Pawłowska Małgorzata
190. Piasecka Izabela
191. Piątek Krystian
192. Piekarska Sylwia
193. Pietrzak Janina
194. Pietrzak Maciej
195. Pietrzak-Wolinowska Marta
196. Piłasiewicz Honorata
197. Piłasiewicz Piotr
198. Piłasiewicz Zofia
199. Płońska-Burakiewicz Kasia
200. Poniatowska Emilia
201. Posiewko Irena
202. Prawdzik Karolina
203. Prokop Kasia
204. Proniewicz Tomasz
205. Prusek Anna
206. Prusko Marzena
207. Pryzmont Ewa
208. Przekop Ewa
209. Przekop Helena
210. Przekop Krzysztof
211. Przekop Robert
212. Przekop Wiesława
213. Rapczyńsksa Otylia
214. Ratkiewicz Bogusław
215. Rogowski Szymon
216. Rostkowska Julia
217. Roszkowska Monika
218. Rowińska Monika
219. Rowiński Marek
220. Rozmierska Martyna
221. Rółkowska Weronika
222. Rukścińska Dorota
223. Rukścińska Anna
224. Rusiłowki Waldemar
225. Rusiłowska Elżbieta
226. Rutkowska Teresa
227. Sadowska Barbara
228. Salik Eliza
229. Sanatorium BiaVita
230. Stefański Łukasz
231. Sawicka Emila
232. Sawicka Wanda
233. Sawicki Rafał
234. Siedlecka Magda
235. Siedlecka Magdalena
236. Sieńko Patrycja
237. Sieńko Bogda
238. Sierocki Jan
239. Skorupa Mirosława
240. Skowroński Tomasz
241. Słomski Edward
242. Smoleńska Anna
243. Sobczak Bogusława
244. Sobczak Grzegorz
245. Sobolewska Gabrysia
246. Sobolewski Leszek
247. Sobota Daniel
248. Sokołowska Anna
249. Sokołowska Halina
250. Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie
251. Stachurska Julia
252. Staniszewska Monika
253. Stankiewicz Małgorzata
254. Stefański Maciej
255. Strękowski Kamil
256. Studio Tańca Focus
257. Sus-Cilulko Anna
258. Szczepańska Anna
259. Szkoły muzyczne woj. podlaskiego
260. Szumska-Niewiadomska Bożenna
261. Śleszyńska Magda
262. Śleszyńska Magda
263. Tetych Natalia
264. Tomaszewska Eliza
265. Tomczak Jagoda
266. Tomecki Oskar
267. Turuk Krzysztof
268. Turuk Marcin
269. Turuk Maria
270. Twarowska Laura
271. Twarowski Radosław
272. Usowicz Danuta
273. Walicka Izabela
274. Walicki Zbigniew
275. Wawiórko Elżbieta
276. Wielgat Maria
277. Wikarski Daniel
278. Witkowski Rafał
279. Wnorowska Dominika
280. Wolinowski Paweł
281. Woroniecka Ewa
282. Woroniecka Wiktoria
283. Wrona Amelia
284. Wrona Noemi
285. Wróbel Jolanta
286. Wyganowski Rafał
287. Wygoda Maria
288. Wysocka Izabela
289. Wysocka-Juchniewicz Agnieszka
290. Wysocki Patryk
291. Yavdoshnyak Krysia
292. Zagórska Kinga
293. Zaniewska Katarzyna
294. Zapolska Edyta
295. Zapolska Magda
296. Zarzecki Andrzej
297. Zawieja Bogusława
298. Zyskowska Zofia
299. Zyzało Wiktoria
300. Żukowska Agata