II LO im. POLONII I POLAKÓW

II LO, ALEJA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO 1
12.01.2020    10:30-15:00
SPEKTAKL TEATRALNY SMOKI w wykonaniu połączonych sił SSP i IILO
Co się dzieje, gdy na łące spotka się siedem smoków, żaba, z którą nikt nie chce się ożenić i latająca kura? Aby się dowiedzieć, trzeba koniecznie obejrzeć trochę zwariowany spektakl „Sceny z życia smoków” na motywach książki Beaty Krupskiej. Aktorzy w wieku od lat 6 do 17 na pewno wprawią wszystkich w znakomity nastrój. Spektakl prawie bez przemocy, chociaż smoki wciąż grożą, że zjedzą żabę, jeżeli będzie niegrzeczna.
POCIĄG do ŚWIATA WYOBRAŹNI. Rodzinna gra czytelnicza rozpisana na kilka stacji.
Nasz pociąg zabiera drużyny-rodziny w wyjątkową podróż. Będziecie robić naukowe eksperymenty, redagować gazetę, rywalizować w szalonych konkurencjach sportowych, malować, wycinać, kleić oraz zbierać pieczątki. Ale to nie wszystko: przewodnikami w tej wędrówce będą niezwykłe książki, których fragmenty wspólnie przeczytamy. Uwaga! Uwaga! Konduktor już daje znak do odjazdu! Wsiadajcie!
STACJA LABORATORIUM
Coś wybuchło? Coś zmieniło kolor? Takie rzeczy się zdarzają, gdy do akcji wkraczają młodzi naukowcy. Każdy z nich ma szansę na Nobla.
STACJA KONCEPT
Stworzymy coś, czego nikt jeszcze nie zrobił. W co zamienią się zgromadzone materiały? To zależy tylko od wyobraźni. A tej na pewno Wam nie brakuje.
STACJA WYGIBASY
Na sportowo baw się z nami, zmierz się z szalonymi wyzwaniami. Prawa ręka, lewa noga, potem skok. Ups…przeszkoda!
STACJA REDAKCJA
A gdyby tak stworzyć rodzinną gazetę? Mama czy tata redaktorem naczelnym? Kto przeprowadzi wywiad? A kto napisze relację i wykona ilustracje? Zaczniemy od tytułu, a potem…
GRY PLANSZOWE i SZACHY
Jeden z najprzyjemniejszych sposobów wspólnego spędzania czasu. Odrobina rywalizacji i sprytu, trochę wiedzy i sporo szczęścia, a także miłe towarzystwo. Gry dostosowane do różnego wieku i doświadczenia uczestników. Gry, które dobrze znacie, ale także takie, o których nie mieliście pojęcia. Czekają na was.